Znajdź swój kolor - chusty do analizy kolorystycznej

Chusty do analizy kolorystycznejKażda kobieta ma swoje ulubione kolory. Jednak kolory, które nas pociągają, niekoniecznie są tymi, w których najkorzystniej wyglądamy. Jak scprawdzić, jakie kolory są korzystne dla nas czyli w jakich barwach wygladamy najlepiej? Oczywiście należy poddać się analizie kolorystycznej. Wówczas przekonamy się jakie kolory są dla nas idealne, a jakich powinnyśmy unikać. Również w czasie seansu zostanie określony typ kolorystyczny: wiosenny, letni, jesienny lub zimowy. Niezależnie od aktualnego trendu, paleta kolorów, odpowiednia dla danego typu pozostaje zawsze taka sama.

Cztery pory roku

Idea dobierania kolorów wywodzi się z Ameryki i stamtąd też pochodzi propozycja określania poszczególnych typów kolorystycznych nazwami pór roku. Zakłada się, że każdemu typowi najlepiej odpowiadają barwy charakterystyczne dla danej pory roku: kontrastowe chłodne kolory zimy, zamglone kolory lata, ciepłe i czyste barwy wiosny i zbliżone do barw ziemi, kolory jesieni.

Ocena do jakiego typu należymy opiera się na karnacji skóry, kolorze włosów i oczu. Kolor skóry może mieć odcień żółtawy lub niebieskawy. Skóra o odcieniu żóltawym w zetknięciu z kolorami chłodnymi traci swój złocisty kolor i wydaje się przyżółcona. Natomiast skóra z przewagą koloru niebieskiego w sąsiedztwie ciepłych kolorów ,sprawia wrażenie wyblakłej.

Kolory skóry, włosów i oczu wywodzą się z tej samej skali pigmentacji. Wszystko jest harmonijnie dobrane i tylko sami możemy zakłócić tą harmonię niewłaściwym doborem barw.

Typ wiosenny

Kobieta typu wiosna jest delikatna i krucha ,niezależnie od wagi i wzrostu. Skórę ma bladą, przeźroczystą , o odcieniu żółtawym. Niektóre wiosny maja cerę koloru kości słoniowej lub też bladej brzozkwini. W sytuacjach emocjonalnych większość z nich dostaje czerwonych plam  Panie wiosny, często mają piegi zawsze w kolorze blado-brązowym, opalaja się szybko i na brązowo. Są to najczęściej blondynki, czasami z odcieniem koloru lnianego. Ich włosy moga mieć też kolor słomkowy, złocisty, jasno- rudy lub blond. Pod wpływem słońca włosy uzyskują złociste pasemka. W dzieciństwie większość z nich to najczęściej blondynki, które w póżniejszym wieku są znacznie ciemniejsze, ale zawsze zachowują złotawy odcień. Kolor oczu: od niebieskiego do szaro-zielonego po złotobrązowe, rzadko ciemnie i intensywnie zielone. Najlepsze kolory dla wiosny to: jasne i klarowne, bez odcieni rozmytych ani też zbyt mocnych i ciemnych. Mimo to wiosna może nosić całą palete kolorów, ale w odpowiednich odcieniach np. zieleń wiosenna, jabłkowa-słoneczna, ciepła soczysta żółć, wszystkie delikatne odcienie różu, brzoskwiniowy, morelowy, łososiowy, ciepła koralowa czerwień. Wiosna o cerze śmietankowej i lekko opalonej, dobrze wygląda w złamanej bieli, złotych odcieniach wielbłądziej wełnyoraz brązie mlecznej czekolady.

Typ jesienny

Wszystkie jesienie maja ciepły złocisto-żółty odcień skóry. Prawie nigdy nie mają naturalnych rumieńców. Szybko opalaja się i szybko nabawiają się oparzeń słonecznych. Pani jesień ma włosy rude, od marchewkowego poprzez miedziany kasztan. Zdarzają sie też jesienie z włosami średnio lub ciemno blond, ale zawsze ze złotym lub rudawym połyskiem. Kolor oczu: jasno-błękitny, stalowy, niebiesko-zielony, bursztynowy, oliwkowy, złocisto-brazowy do ciemngo brązu. Dużo z nich ma złociste plamki na tęczówce. Najlepszymi kolorami dla pani jesień są ciepłe, czyste i nasycone barwy. Idealne to ciepłe odcienie brązu, od jasnego koloru szampana po złoty beż i czekoladowy brąz. W palecie barw znajdują się złociste i rudawe odcienie brązu, zielenie od groszkowej przez oliwkową, khaki, aż do ciemnej zieleni jodłowej. Inne kolory to: nasycony ciemny turkus, zieleń nefrytowa, wszystkie czerwonawe odcienie niebieskiego, od śliwkowego po fiołkowy. Z grupy kolorów różowych i czerwonych, najkorzystniejszy jest: łososiowy, morelowy, czerwien malinowa, czerwień pomidorowa i miedziana, musztardowy i czerwonawa żółć. Tylko pani jesień może nosić ubrania w kolorze mocnego oranżu.

Typ letni

Pani lato ma lekko błękitnawy odcień skóry i popielaty odcień włosów. Są lata o delikatnej, jasnej prawie mlecznej cerze, inne zaś maja cerę rózową. Najtrudniej rozpoznać typ letni o cerze śniadej, jeżeli ma ona piegi, są one zawsze szaro-brązowe. Z wyjątkiem typów letnich o bladej cerze, panie lato, opalają się szybko. Jeżeli w dzieciństwie mają włosy blond, to o odcieniu platynowym. Tylko nieliczne zachowują ten kolor w wieku starszym, u większości włosy ciemnieją i stają sie popielate lub ciemno brązowe. Oczy: szaro-niebieskie, jasno- niebieskie, szaro-zielone, niebiesko-zielone lub jasny brąz. Pani lato korzystnie wygląda tylko w delikatnych, niejaskrawych kolorach. Odcienie są jakby przyszarzałe, przypudrowane różem lub zgaszone błękitem. Kolory pastelowe lata wyglądają korzystnie, zwłaszcza jeżeli maja domieszkę błękitu lub szarości. W palecie barw, powinny znaleść się: soczysta czerwień dojrzałej wiśni, czerwień czerwonego wina, dymny błękit, kolor spranych dżinsów, niebieskawa zieleń od jasnego turkusu po odcienie dość ciemne oraz chłodna żółć cytyny.

Typ zimowy

Pani zima charakteryzuje sie jasną skórą,ciemnymi włosami i intensywnym kolorem tęczówki. Odcień skóry ma chłodny, niebieskawy, a zaróżowione policzki to rzadkość. Włosy są raczej ciemne, granatowo-czarne, czarne, czarno-brązowe. Oczy w kolorze intensywnym, wyrazisty lodowaty błękit, fiołkowe, ciemno-niebieskie, szare, zielone, ciemno-brązowe, czarne. Pani zima to jedyny typ, któremu jest dobrze w głębokiej czerni i śnieżnej bieli. Czerń podkreśla wszystkie inne kolory gamy zimowej. W palecie powinna znaleść się: rubinowa czerwień i szkarłat, wszystkie odcienie mocnego różu, czerwień malinowa, chłodny lila i ciemny fiolet. Jeżeli zieleń to intensywna, jeżeli brąz to najciemniejszy i najchłodniejszy, np.gorzka czekolada. Ponadto: mocny błękit, indygo, szafir, lazur, a także dużo pastelowych kolorów, ale wszystkie lodowate, bardzo czyste i bardzo jasne.

Podsumowanie

Każda kobieta niezależnie od typu, może stosować wszystkie kolory, które lubi-ważne są tylko ich odcienie. Jeden kolor posiada bowiem niezliczoną gamę odcieni. Znając zatem swoja porę roku, będziemy mogły ubierać się w swoje kolory.

 

Zamów zestaw chust do analizy kolorystycznej

W skład zestawu wchodzą 4 komplety chust ( 4 pory roku ), w każdym po 18 chust. Każda chusta jest oznakowana haftem z literą odpowiadającą porze roku ( w - wiosnal; l - lato; j - jesień; z - zima ).

Cena zestawu: 800 zł brutto

Designed by Żakowski

© Copyright 2008 Dagna s.c.